logo
Copyright Qode Interactive 2016. All rights reserved.
کجا زمین بخریم ؟ - سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک
780
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-780,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

کجا زمین بخریم ؟

کجا زمین بخریم

کجا زمین بخریم ؟

کجا زمین بخریم ؟

یکی از سوالاتی که همراه ذهن بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گزاری در زمینه ملک و خرید زمین را دارند این است که کجا زمین بخریم …!ما در این مقاله سعی داریم چند نقطه از بهترین و محبوب ترین مناطق کشور را جهت سرمایه گزاری و خرید زمین به شما عزیزان معرفی نموده و به  طور کلی  مزایا و معایب آن مناطق را بررسی خواهیم کرد .

کجا زمین بخریم ؟

چرا زمین بخریم ؟

برخی مناطق و زمین ها هستند که پتانسیل بالایی برای پیشرفت داشته و دارند . از انجایی که زمین چون با محدودیت روبرو است و با توجه به افزایش جمعیت کشور ما زمین نیز مانندطلا و بیت کوین افزایش قیمت خواهد داشت و  ارزش دارایی شما را حفظ کند.

ملکی که در زمین خود میسازید  میتواند اجاره داده شود و برای شما درآمد داشته باشد و دارایی شما را افزایش دهد.

خرید زمین هنگام  کاهش ارزش پول یه دلیل افزایش قیمت بعد از گذر زمین ، میتواند ارزش داراییتان را حفظ کند.بنابرین خرید زمین در هر زمان اگر در منطقه ای رو به رشد و مناسب انجام شود انتخابی درست و هوشمندانه خواهد بود .

مزایا و معایب خرید زمین در تهران

کجا زمین بخریم ؟

به اعتقاد تمام کارشناسان مؤثرترین عامل افزایش و یا هیجانات قیمت مسکن مربوط به قیمت زمین است. متوسط قیمت هر مترمربع زمین در سال ۱۳۹۱ در تهران نسبت به آپارتمان ۸۰۰ هزار تومان گران‏تر بود که در حال حاضر و قیمت زمین به چند برابر قیمت آپارتمان رسیده است.

این در حالی است که در سال‏های قبل همواره شاهد برتری قیمت آپارتمان نسبت به زمین بوده‏ایم و در سال ۱۳۹۱ این روند به سود زمین معکوس شده است.

معلوم است که همزمان با گرایش مردم به زندگی در مراکز (تجاری، اداری) پایتخت شور ، قیمت زمین‌های این مناطق به شدت رشد پیدا می‌کند.

همچنین به علت محدودیت زمین در تهران تمایل به ساخت آپارتمان در آن یشتر است. در این شرایط مالکان آپارتمان هم از افزایش قیمت آپارتمان سود می‌برند و هم به طور غیر مستقیم از افزایش قیمت زمینی که ساختمان بر آن بنها نهاه شده است.

ملک خریداری شده در تهران به شدت افزایش قیمت خواهد داشت .زیرا بازار مسکن در شهر تهران پاسخگوی نیاز متقاضیان خرید ملک نیست همینطور  به دلایلی همچون  افزایش روز افزون قیمت مصالح، تمرکز سازندگان برساخت خانه با متراژ بالا و تورم میتوان اشاره کرد.

معایب خرید زمین در تهران

محدودیت در یافتن زمین دلخواه : با رشد‌ روزافزون ساخت و ساز‌ د‌ر کلان‌شهرهای ایران به ویژه پایتخت نمی‌توان زمین‌هایی با وسعت بالا د‌ر مناطق مختلف تهران یافت مگراینکه این زمین‌ها کاربری‌های غیرمسکونی، اد‌اری یا تجاری د‌اشته باشند‌.

آلودگی شدید هوا در پایتخت و ترافیک همواره از عواملی بوده که موجب کاهش تمایل افراد به خرید ملک و زندگی در این کلانشهر میباشد .

کجا زمین بخریم ؟

مزایای خرید زمین در تهران

اگر از نظر سرمایه با محدودیت مواجه هستید در حال حاضر شرق تهران می‌تواند منطقه مناسب‌تری برای خرید زمین باشد زیرا قیمت در آن از تعادل بهتری نسبت به شمال و غرب تهران برخوردار است

خرید زمین‌ در مناطقی از تهران که با افزایش بی‌رویه تراکم مواجه هستندو ساخت‌وسازبیشتری  در آن‌ها انجام میشود.  سود بیشتری خواهد داشت زیرا امکان ساخت‌وساز انبوه در این منطقه‌ها بالا می‌رود.همچون منطقه ۲۲ در غرب تهران .

در حال حاضر در جنوب تهران قیمت زمین ارزان‌تر از سایر مناطق است است و همین امر باعث می‌شود که بعد از ساخت‌وساز سوددهی بسیار بهتر باشد.

مزایا و معایب خرید زمین در اطراف تهران

کجا زمین بخریم ؟

منظور از مناطق اطراف تهران شهرک‌ها و مناطق مسکونی بسیاری میباشند همچون بومهن، پردیس، پرند، اندیشه، رودهن، کهریزک، احمدآباد مستوفی، دماوند و…

که از میان آن ها با توجه به فاصله و دسترسی به پایتخت ، سرعت رشد منطقه و امکانات بهترین مناطق اطراف تهران برای زندگی اندیشه، پرند و پردیس هستند.

مزایای خرید زمین در اطراف تهران

-قیمت های سرسام آور ملک در تهران باعث شده بسیاری از ساکنین تهران ترجیح دهند به‌جای اجاره‌نشینی، در حومه تهران خانه بخرند. اکثر مناطق اطراف تهران با استقبال سازندگان و خریداران املاک مواجهند .

این شهرها در غرب، شرق و جنوب تهران قرار دارند.بنابرین خریدزمین  در شهرهای حومه تهران میتواند فرصتی برای سرمایه گذاری و صاحبخانه شدن افراد با بودجه محدود باشد.

-با رشد روزافزون وسعت شهر تهران پیش‌بینی می‌شود به‌زودی شهرهای حومه وارد حریم شهر تهران شده و به محله‌های آن تبدیل شوند.

قرار گرفتن در محدوده تهران افزایش قیمت ملک در مناطقی که سابقاً حومه محسوب می‌شده‌اند را در پی خواهد داشت. به‌این‌ترتیب خریدوفروش زمین  در حومه تهران نوعی سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت محسوب می‌شود.

معایب خرید زمین در اطراف تهران

دوری از مرکز شهر تهران، طولانی بودن مسیر رفت‌وآمد برای افرادی که محل کارشان در تهران است و ترافیک بزرگراه‌های منتهی به تهران در ساعات آغازین و پایانی روز از دیگر مشکلاتی است که ساکنین +اطراف تهران با آن مواجه هستند.

کلمات کلیدی : کجا زمین بخریم | خرید زمین در اطراف تهران | خرید زمین حومه تهران

مزایا و معایب خرید زمین در روستاهای شمال

کجا زمین بخریم ؟

 وقتی شما یک قطعه زمین روستایی می‌خرید که قصد ساخت‌و‌ساز در آن دارید، اما معمولا در مورد زمین های روستایی  وقتی برای گرفتن مجوز ساخت‌و‌ساز به مراجع قانونی مراجعه کنید با پاسخ منفی مواجه شوید. در حقیقت به شما میگویند که براساس طرح هادی روستایی شما اجازه ساخت‌و‌ساز در این زمین را ندارید!

مزایای خرید زمین در روستاهای شمال

قیمت پایین تر زمین های روستایی نسبت به زمین های شهری .

احتمال رشد و افزایش قیمت برخی زمین های کشاورزی ارزان به دلیل  احتمال قرارگیری این زمین ها در طرح هادی روستایی در آینده ( زمین های کشاورزی نزدیک به بافت )

بافت روستا تقریباً مجتمع است و از ساخت و ساز به آن شدت که در سایر روستاهای اطراف تهران به چشم می‌آید خبری نیست.

زمین های روستایی معمولا در مناطق بسیار دنج تر ،و باآب و هوای پاک و مناظر بکر و زیبا واقع شده اند .

معایب خرید زمین در روستاهای شمال

زمین‌ها در روستاها و شهرهای دور و کوچک معمولا فاقد سند رسمی میباشند و  بر اساس سند شورایی خرید و فروش می‌شوند. یعنی اسنادی که رسمی نیستند و فقط توسط شورای محلی یا شورای روستایی تأیید و مهر شده است.

و از  ایرادات  اساسی اسناد روستایی، مشخص نبودن کاربری زمین در آن‌هاست.

اگر زمین مورد نظر داخل بافت نباشد و شما در آن ساخت‌و‌ساز کنید، به ساختمان شما سند نمی‌دهند و هر روز امکان تخریب آن توسط شهرداری یا دهیاری وجود خواهد داشت.

دور بودن و عدم دسترسی به امکانات شهری نظیر بیمارستان ، فروشگاه  ها و …. و همینطور عدم دسترسی به گاز و برق در برخی مناطق دورافتاده از جمله معایبی است که خرید زمین در نقاط روستایی دورافتاده نسبت به خرید زمین در نقاط شهری و یا مناطق نزدیک به شهر خواهند داشت .

راه های دسترسی به زمین های روستایی در فصول سرد سال به دلیل بارندگی و … معمولا مسدود شده و به سختی امکان پذیر میباشد .

مزایا و معایب خرید زمین در شمال کشور

کجا زمین بخریم ؟

از معایب خرید زمین در شمال، قیمت‌های بالا و رقابتی در مناطق مهم و روی بورس آن است. از مزایای آن هم حجم بالای زمین‌هایی است که هر مرحله و با تصویب طرح‌های عمرانی مختلف و تغییر طرح‌های هادی روستایی مناسب عرضه برای خرید و فروش می‌شود. به این ترتیب در مقاطع مختلف فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری برای خرید زمین در شمال ایجاد می‌شود.

بنابراین با هر بودجه و برنامه‌ای مطمئن باشید می‌توانید در شمال کشور یک تکه زمین برای خودتان کنار بگذارید.

مزایای خرید زمین در شمال کشور

با سنددار شدن و سامان‌دهی زمین‌های روستایی شمالبه دنبال رشد معملات خرید و فروش ملک طی سالیان اخیر در این منطقه از کشور، خوشبختانه بیشتر زمین‌های این منطقه در حال حاضر با سند و امتیازات مشخص و کاربری تعریف شده هستند. به این ترتیب دردسرهای خرید زمین در شمال هر روز کمتر می‌شود.

به‌علاوه با توجه به افت رونق کشاورزی و دامداری و ماهیگیری به دلیل عدم حمایت دولت طی سال‌های اخیر، مردم شمال کشور بیشتر به سمت جذب و تحویل گرفتن مسافر سوق پیدا کرده‌اند.

به این ترتیب شمال ایران از یک منطقه کشاورزی و زراعی به یک منطقه بیشتر توریستی طی سال‌های اخیر بدل شده است که مردمانش درآمدشان را در جذب توریست و مسافر در ایام و فصول تعطیلات می‌بینند.

توجیه اقتصادی خرید زمین در شمال کشور

یکی از دلایلی که مردم به سوی خرید زمین و ملک در شمال روی آورده‌اند این است که این منطقه به لحاظ جذب توریست قوی است و منطقه‌ای رو به رشد محسوب می‌شود؛ بنابراین، عده‌ی زیادی از مردم با این تصور که خرید ملک و زمین در این منطقه، نوعی سرمایه‌گذاری منطقی به شمار می‌رود اقدام به خرید ملک، زمین و ویلا در شهرهای شمالی کشور می‌کنند.

فرار از بی آبی

مناطق شمالی کشور بروند و در آنجا با خاطری آسوده زندگی کنند.

البته به یاد داشته باشید که استان‌های شمالی کشور از جمله مازندران و گیلان نیز تحت تاثیر کمبود بارش‌ها قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر، تراکم بیش از حد جمعیت در شهرهای شمالی کشور نیز می‌تواند مشکلاتی را برای همه به وجود بیاورد.

آب و هوای پاک

آب و هوای پاک و طبیعت بکر شمال کشور همیشه یکی از مهمترین عوامل جذب سرمایه و افراد با فرهنگ به این خطه از کشور بوده است. مجاورت با دریای کاسپین یا خزر با داشتن مجموعه‌ای از بنادر هم، یکی دیگر از عوامل جذب سرمایه و نیروی کار به شمال ایران است.

افزایش مهاجرت به شهرهای شمالی

طی سال‌های اخیر اتفاقات متعددی موج مهاجرت از نقاط مختلف کشور به استان‌های شمالی را تحت تاثیر قرار داده است.

تاسیس بنادر و گمرکات و تبدیل بندر انزلی به منطقه آزاد تجاری. تصویب راه آهن تهران شمال و احداث بزرگراه جدید رشت-قزوین. شروع احداث بندر چمخاله. پروژه عظیم متل قو، گسترش تله‌کابین رامسر و گسترش پروازهای فرودگاه‌های رشت و رامسر. احداث تله‌کابین لاهیجان و تصویب تله‌کابین اطاقور. آسفالت بخش عظیمی از راه‌های ارتباطی به مناطق بکر شمال، از ماسال تا دیلمان و از دیلمان تا رحیم آباد.

کلمات کلیدی : کجا زمین بخریم | خرید زمین در روستاهای شمال | خرید زمین در روستا

کجا زمین بخریم ؟

معایب خرید زمین در شمال

دریافت مجوز های ساخت و ساز

یکی از مواردی که در مورد خرید زمین در شمال، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد این است که خریداران اغلب فراموش می‌کنند که پس از خرید زمین باید برای ساخت و ساز یا هرگونه بهره‌برداری، مجوزهای لازم را کسب کنند.

دریافت مجوز، خود، هزینه‌های جانبی را تحمیل می‌کند. بنابراین از اینکه قیمت یک زمین به اندازه کافی ارزانتر است نباید بر روی تصمیم‌گیری شما تاثیر داشته باشد.

ترافیک سنگین و شلوغی مسیرهای منتهی به استان های شمال به خصوص در ایام تعطیل با توجه به توریست پذیر بودن شهرهای شمالی و نزدیکی مسافت این شهرها به تهران باعث کاهش متقاضیان خرید زمین در ان نقاط میشود.

کجا زمین بخریم

مشکلات ساخت ویلا در شمال

هزینه های ساخت و ساز در شهر های شمالی نسبت به شهرهای دیگر به دلیل بالاتر بودن دستمزد کارگر و مصالح و …. بیشتر بوده و پس از ساخت نیز به دلیل  مشکلاتی مانند رطوبت شدید، پیشروی آب دریا تا ساحتمان ویلا، ریزش دیوارها و … هزینه های جانبی خواهد داشت .

کجا زمین بخریم

گیلانلندز سایتی مطمئن در زمینه خرید زمین در شمال کشور می باشد. این سامانه سعی دارد تا شما در زمینه خرید و فروش بدون واسطه و مطمئن زمین راهنمایی نمایید، تا با صرف کمترین وقت و هزینه به مقصود خود برسید.

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه