logo
Copyright Qode Interactive 2016. All rights reserved.
ساخت سوله با دهانه بزرگ - سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک
639
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-639,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

ساخت سوله با دهانه بزرگ

ساخت سوله با دهانه بزرگ

ساخت سوله با دهانه های بزرگ

داشتن دهان های بزرگ برای سوله هایی که در حال حاضر در حال تولید در کشور می باشند، تقریبا به یکی از واجبات غیر قابل انکار تبدیل شده است. به این معنا که اغلب برای کاربری هایی اقدام به ساخت سوله ها می شود که نیار به ورود و خروج اشیا و بارهایی دارند که اغلب عظیم هستند و باید قابلیت رد شدن از این دهانه ها را داشته باشند.

شرکت اطمینان سازه با در اختیار گرفتن دستگاه های مدرن اقدام به ساخت سوله هایی با دهانه های بزرگ کرده است که در این راستا باید بگوییم این تولید در انحصار سوله های خرپایی قرار گرفته است، به این دلیل که این سوله ها تنها سازه هایی هستند که امکان ساخت دهانه در ابعاد بزرگ و نامحدود بدون آسیب رساندن به کیفیت و کاربری آن ها وجود دارد.

بنابراین توضیح مشخص می شود که چنان چه فردی نیاز به ساخت سوله با دهانه های بزرگ دارد؛ بایستی بدون تردید اقدام به سفارش ساخت سوله های خرپایی کند و با اطمینان از مرغوب بودن سازه، فعالیت خود را در این سوله ها آغاز نماید.

سوله مناسب برای دهانه بزرگ :

سوله مناسب برای دهانه بزرگ کدام نوع سوله است؟ در ساخت سوله ها باید اهداف و نیازها مشخص شود تا یکی از سه نوع سوله انتخاب و طراحی براساس آن انجام شود. در ساخت سوله های با دهانه بزرگ بهترین گزینه سوله های خرپایی هستند، زیرا سوله های تیر ورقی به دلیل نیاز به ستون های زیاد و به کارگیری فولاد در ساخت آنها هزینه بالایی دارند و سوله های ubm با دهانه های بزرگ را نمی توان تولید کرد ( به دلیل استفاده از ورق هایی با متراژ مشخص.)

مزایای ساخت سوله های دهانه بزرگ با سازه های خرپایی :

۱- سوله های خرپایی با ساختار مثلثی شکل خود بهترین شکل هندسی را برای استحکام سازه ایجاد می کنند و با قرار گرفتن قاب های پی در فواصل کم باعث پخش یکنواخت وزن سازه و بارهای مرده در کل سوله می شود.

۲- برای ساخت این سوله ها  نیاز به ستون وسط نیست و در ساخت آن  هزینه ها تا ۴۰ درصد کاهش می یابد.

۳- می توان جرثقیل هایی با تناژ بالا را بر روی آن ها نصب کرد.

۴-. در ساخت سوله های با دهانه بزرگ شیب سقف باید ۱۰ درصد باشد.

۵- سوله های خرپایی نیاز به فونداسیون ندارد که هزینه های ساخت را کاهش می دهد.

مزایای ساخت سوله های دهانه بزرگ با سازه های خرپایی :

۶- امکان ساخت هزار متر سوله در کمتر از ۲۰ روز وجود دارد.

۷- ساخت سوله با سقف شیبدار یا قوسی برای دهانه های بزرگ در این سوله ها امکان پذیر است.

۸- در ساخت آن ها باید دقت خاصی شود چون هر گونه خطای انسانی باعث خسارت فراوان می شود و باعث خم شدن سازه و خارج شدن از صفحه می شود.

۹- ساندویچ پنل و یا ورق به عنوان پوشش این سوله ها مناسب است که هزینه های بهره برداری را کاهش میدهد.

۱۰-در این سوله ها به دلیل ساختارخرپایی تهویه به صورت طبیعی می باشد.

۱۱-سوله هایی با دهانه بزرگ که نیاز به جرثقیل ندارند مثل سالنهای ورزشی، آشیانه ها و سالنهای اجتماعات را هم می توان با این سازه ها اجرا کرد.

بنابراین براساس مواردی که گفتیم در ساخت سوله های با دهانه بزرگ سوله های خرپایی مقرون به صرفه می باشد و سبکی سازه و استحکام آن دو مقوله خیلی مهم در انتخاب و ساخت آن ها به حساب می آید.

ارزان سوله, استحکام سوله, ساخت سوله, ساختار سوله خرپایی, سوله تیرورقی, سوله خرپایی, سوله سبک, سوله مقاوم, سوله مناسب دهانه ی بزرگ, هزینه های ساخت سوله

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام: سوله های یو بی ام (UBM) و خرپایی از انواع سوله های مدرن هستند . این سازه ها دارای اجزای متفاوتی هستند که باعث ایجاد کاربردهای زیادی برای آن ها در صنایع گوناگون شده است. در عین حال در ساخت سوله های خرپایی تلاش شده که تمام معایب احتمالی سوله های دیگر برطرف شود و ساخت این سوله هر چه بیشتر به استانداردهای جهانی نزدیک شوند. به همین دلیل ساخت لین نوع سوله از جانب صنعتگران به دیگر انواع سوله ها ترجیج داده می شود.

سوله های یو بی ام (UBM) و خرپایی، در کنار شباهت هایی مانند ساخت سریع و کم هزینه ، که با یکدیگر دارند ، دارای تفاوت هایی هستند که ما با هدف آشنا کردن مخاطبانمان این متن را به مقایسه ی این دو نوع سوله اختصاص داده ایم.

در ساخت سوله های یو بی ام (UBM) امکان نصب جرثقیل در کناره های این سازه به دلیل وجود قوس بسیار و نیز داشتن ارتفاع کم  وجود ندارد در حالی که می توان با توجه به عدم محدودیت ارتفاع و قوس متعادل در هر دو طرف سوله های خرپایی جرثقیل های کناری را نصب کرد.

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام

امکان نصب جرثقیل های سقفی در سوله های یو بی ام وجود ندارد در عین حال انواع جرثقیل سقفی را می توان در سوله های خرپایی نصب کرد.

در ساخت دهانه های سوله ی یو بی ام محدودیت وجود دارد اما دهانه های سوله خرپایی را می توان در ابعاد و ارتفاعات گوناگونی بدون داشتن محدوریت ساخت.

قسمت های مختلف سوله های یو بی ام به وسیله ی دستگاه مخصوصی با یکدیگر متصل و مونتاژ می شوند اما در نصی اجزای سوله های خرپایی از جوشکاری و پیچ و مهره استفاده می کنند.

موارد کاربرد سوله های یو بی ام محدود بوده و نمی توان برای مواردی مانند بیمارستان ها و واحدهای دارویی از آن ها استفاده کرد. این در حالی است که برای ساخت سوله های خرپایی هیچ محدودیت کاربری وجود ندارد.

 

, انواع سوله ها, تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام, تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام (UBM), تفاوت سوله های خرپایی و تیرورقی, سوله تیرورقی, سوله خرپایی, سوله سبک, سوله های یو بی ام, سوله یو بی ام, نحوه ساخت سوله
بدون نظر

ارسال دیدگاه